„Serce z kamienia” w DKF 8

„Serce z kamienia” w reżyserii Guðmundur Arnar Guðmundsson to kolejna propozycja DKF Ósemka. Film jest osobistą historią opartą na doświadczeniach reżysera filmu, dorastającego w bliskim kontakcie z budzącą zachwyt i grozę naturą.

 

 

To opowieść przenosząca w intymny świat dwóch nastolatków Thóra i Christiana, wchodzących w okres odkrywania swojej seksualności i pierwszych inicjacji. Obraz przedstawiający w najbardziej prawdziwy sposób młodość i to jak determinuje ona kolejne etapy życia.

Skandynawska produkcja przykuwa uwagę fenomenalnymi zdjęciami krajobrazowymi, jak i w zamkniętych pomieszczeniach. Wciąga w codzienność rybackiej wioski przepełnioną szarością, naturalizmem i melancholijnym nastrojem. Jest podróżą do pełnej smutku, zagubienia i rozedrgania rzeczywistości.

 

Film zdobył ponad 30 międzynarodowych nagród i wyróżnień: Nagrodę Lorens na MFF w Göteborgu 2017, Srebrnego Aleksandra na MFF w Thessalonikach 2016, Nagrodę za Najlepszą Reżyserię oraz Jury Ekumenicznego na 32. Warszawskim Festiwalu Filmowym 2016, Nagrodę podczas MFF w Chicago 2016.

 

Zapraszamy do Multikina na seans w dniu 21.09.2017 roku, o godz. 19:00. Bilety w cenie 12 zł do nabycia przed filmem.

Dodatkowe informacje