Trzy zwycięstwa w Bydgoszczy

W sobotę, 11 marca 2017 r. z udziałem wszystkich klubów naszego województwa, odbyły się Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy na ergometrze wioślarskim. Są to tradycyjnie ostatnie zawody kończące okres zimowy i jednocześnie sprawdzające poziom przygotowania zawodników do nadchodzącego sezonu.

Bardzo dobrze wypadli zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, którzy odnieśli w zawodach aż trzy zwycięstwa, a w klasyfikacji klubowej uplasowali się na trzeciej pozycji, za Lotto Bydgostia i AZS Toruń. W zawodach brało udział ponad 300 zawodników.

Po raz kolejny znakomicie spisał się Fabian Barański, który aż o pięć sekund poprawił swój rekord życiowy z Mistrzostw Polski we Wrocławiu, ustanawiając kolejny rekord klubu.

Z wynikiem 6:07,0 wyprzedził aż o 11 sekund drugiego na mecie Jędrzeja Skiereckiego z Lotto z czasem 6:18,4. Rezultat ten jest jednym z najlepszych wyników wśród juniorów w historii Polski.

W rywalizacji juniorów startowało jeszcze trzech naszych zawodników. Wysoką, piątą pozycję z wynikiem 6:27,0 zajął Grzegorz Ziółkowski. Tomasz Budzyński z rezultatem 6:27,5 uplasował się na siódmej pozycji, zaś Bartosz Jarzembowski z czasem 6:49,4 zakończył imprezę na 23 miejscu.

W konkurencji juniorek młodszych również zdecydowane zwycięstwo odniosła Oliwia Muraska, która z czasem 6:36,7 wyprzedziła Sobocińską Jessikę o 8,6 sekundy. W tej konkurencji Ewelina Rosińska ( 8:05,4 ) była 13, Ziółkowska Aleksandra - 25 a Adamowska Edyta była 28.

Doskonale spisała się w konkurencji młodziczek Magdalena Szprengiel, która także pokonała wszystkie rywalki. Do rekordu klubu zabrakło jej jednej sekundy. Wysokie, dziewiąte miejsce wśród młodziczek zajęła Katarzyna Słomczewska. Pozostałe nasze zawodniczki zajmowały następujące miejsca:

• Klasińska Weronika - 21
  • Kalsińska Wiktoria - 24
  • Orlińska Wiktoria - 30
  • Małkowska Wiktoria - 34
  • Gęsicka Julia - 38

Również w grupie młodzików nasi reprezentanci wypadli bardzo pozytywnie. Sadokierski Patryk i Sieraczkiewicz Maciej stoczyli bardzo wyrównany pojedynek do samej mety o drugą pozycję . Minimalnie zwyciężył ten pierwszy. Wysoko, na siódmej pozycji minął metę Kędzior Kacper. Pozostali nasi zawodnicy zajmowali następujące lokaty:

• Kańczewski Piotr - 26
  • Niewiadomski Filip - 27
  • Śliwiński Piotr - 28

W rywalizacji młodzieżowców (19 -23 lat) na najniższym stopniu podium stanął  Bartosz Jędrzejewski, Miłosz Baranowski był 7, zaś Kamil Kurowski zajął 9 miejsce. Ostatnią konkurencją w której startowali zawodnicy WTW Włocławek była rywalizacja w grupie juniorów młodszych. Tutaj naszym zawodnikom nie udało się osiągnąć podium, chociaż zdecydowanie poprawili swoje rekordy życiowe. W konkurencji tej Sieraczkiewicz Adam był 10 zaś Żmudziński Łukasz finiszował na 17 miejscu.