Regaty Baltic Cup

W sobotę i niedzielę, 1 i 2 października odbyły się regaty wioślarskie Baltic Cup. Była to już 23. edycja tych zawodów. W tym roku gospodarzem imprezy był Hamburg. W zawodach Pucharu Bałtyku juniorów (15-17 lat) bierze udział dziesięć państw: Polska, Niemcy, Rosja, Dania, Norwegia, Szwecja, Finlandia, Estonia, Łotwa i Litwa. Na regaty powołanych zostało dwóch zawodników Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, Fabian Barański oraz Tomasz Budzyński.

W sobotę wyścigi rozgrywano na olimpijskim dystansie 2000 metrów. Bardzo dobrze zaprezentował się tego dnia Fabian Barański, który w konkurencji dwójek podwójnych, płynąc z partnerem Janem Domeradzkim z SMS Płock, zdobył medal brązowy, ulegając pierwszej reprezentacji Niemiec oraz Estonii.

Nieco gorzej wypadł Tomasz Budzyński w konkurencji dwójek bez sternika, który z Jarosławem Kurpiewskim z MOS Warszawa uplasował się na miejscu piątym w Finale A. Zwyciężyli Niemcy 2, przed Niemcami 1, Danią, Norwegią, Polską i Szwecją.

W niedzielę zawody rozgrywane były w formie sprintów na dystansie 500 metrów. Tym razem doskonale spisała się dwójka bez sternika z Tomaszem Budzyńskim, która w finale zajęła drugą pozycję, przegrywając jedynie z Niemcami. Dwójka podwójna z Fabianem Barańskim uplasowała się poza podium, na pozycji czwartej.

W klasyfikacji ogólnej reprezentacja Polski ukończyła imprezę na trzecim miejscu, ulegając jedynie czterema punktami reprezentacji Danii. Zdecydowane zwyciężyli gospodarze zawodów - Niemcy.

Za udostępnienie zdjęć bardzo dziękujemy panu Andreas Hebbel-Seegers i DRV/Axel Eimers.