Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików

W niedzielę, 8 września 2013 roku na torze regatowym w Bydgoszczy, odbyły się Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików i Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego roczników starszych. W zawodach brały udział kluby naszego województwa i województwa Pomorskiego. 

Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie w tych zawodach wystawiło dwie osady:

  • czwórkę bez sternika młodzików w składzie: Fabian Barański, Kacper Oleszczuk, Mateusz Nowakowski i Marcin Ostrowski
  • dwójkę podwójną juniorów młodszych w składzie: Damian Kruszyński, Kamil Jóźwiak

Obydwie osady stoczyły do samego końca emocjonującą walkę, przegrywając nieznacznie na finiszu. Czwórka młodzików zrewanżowała się zawodnikom RTW Bydgostia za porażkę 0,01 s na Mistrzostwach Polski i pokonała Mistrzów aż o 12 sekund. Jednak na samym finiszu w wyniku błędu technicznego osada nasza straciła rytm i przegrała nieznacznie z bardzo silną osadą BTW Bydgoszcz. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że w tej konkurencji startowała także czwórka Gedanii Gdańsk, trenowana przez jeszcze nie tak dawno naszą zawodniczkę, Martę Liniewską. W biegu dwójek podwójnych juniorów młodszych Damian Kruszyński i Kamil Jóźwiak, także na samej końcówce oddali zwycięstwo dwójce BTW Bydgoszcz, przegrywając o 0,3 sek. Młodzicy rywalizowali na dystansie 1500 m, natomiast juniorzy młodsi na dystansie 2000 m.

Były to pożegnalne zawody tych osad, ponieważ od przyszłego roku Fabian Barański i Kacper Oleszczuk będą występować w kategorii juniorów młodszych, natomiast Mateusz Nowakowski i Marcin Ostrowski będą kontynuować wyścigi w kategorii młodzików. Także Damian Kruszyński od sezonu 2014 będzie występował kategorię wyżej. 

 

Wyniki szczegółowe:

 

Czwórka podwójna młodzików

 

Dwójka podwójna juniorów młodszych

 

 

Zobacz zdjęcia: 

 

Dodatkowe informacje