Rekord klubu Fabiana Barańskiego!

W sobotę 28 listopada, w Chełmży odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego na ergometrach wioślarskich. Była to ostatnia impreza w której uczestniczyli zawodnicy WTW Włocławek w tegorocznym sezonie. Nasi zawodnicy pojechali do Chełmży w okrojonym składzie ze względu na liczne przeziębienia.

Rewelacyjną dyspozycję wykazał Fabian Barański, który w rywalizacji Juniorów Młodszych odniósł zwycięstwo. Wyścig finałowy na dystansie 2000 m rozegrany został pod dyktando naszego zawodnika, który wyrobił sobie w pierwszej części dystansu przewagę nad swym najgroźniejszym rywalem, Maciejem Madajem z Lotto Bydgostia i tej przewagi nie oddał już do mety. Znakomity wynik 6:21,7 jest nowym rekordem klubu Juniorów Młodszych. Fabian wymazał 15 letni rekord Michała Wilińskiego (6:22,9) do którego przez te lata żaden zawodnik nie mógł się zbliżyć.

Równolegle w tym wyścigu pasjonującą walkę o trzecie miejsce stoczył Tomasz Budzyński z Jędrzejem Skiereckim również z Lotto Bydgostii. Bardzo dobry wynik 6:29,9 to rekord życiowy naszego zawodnika.

Bardzo dobrze zaprezentował się Bartosz Jarzembowski, który wynikiem 6:49,7 zakończył rywalizację na 11 pozycji (drugi wynik wśród 15 latków).

Pozostali juniorzy młodsi:

14 miejsce - Mateusz Nowakowski 6:51,2

16 miejsce -  Marcin Ostrowski 6:58,4

19 miejsce -  Grzegorz Ziółkowski 7:08,6

21 miejsce -  Jakub Czajka 7:13,4

W rywalizacji juniorów również zdobyliśmy dwa miejsca na podium za sprawą Bartosza Jędrzejewskiego i Miłosza Baranowskiego. Bartosz próbował nawiązać walkę z Bartoszem Furgalem z BTW Bydgoszcz, lecz w tym dniu Furgal był poza zasięgiem dla naszego zawodnika. Na trzeciej pozycji z wynikiem 6:31,8 minął linię mety Miłosz Baranowski.

W młodzikach wystawiliśmy Łukasza Żmudzińskiego, który wśród 90 młodzików zajął 21 pozycję.

Wśród młodziczek najlepszą 36 pozycję uzyskała Magdalena Szprengiel. Ewelina Rosińska była 64, zaś Aleksandra Ziółkowska zajęła 71 miejsce.