Młodzieżowe Mistrzostwa Polski/MP Młodzików

W dniach 2-4 sierpnia w Kruszwicy rozegrane zostały finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Młodzików w wioślarstwie. Bardzo dobrze podczas tych zawodów spisali się zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

O krok od złotego medalu była czwórka młodzików, która stoczyła dramatyczny pojedynek z czwórką LOTTO Bydgostii. O ostatecznej kolejności zadecydował fotofinisz. Ostatecznie o jedną setną sekundy lepsi okazali się wioślarze z Bydgoszczy. Włocławianie płynęli w składzie: Marcin Ostrowski, Mateusz Nowakowski, Kacper Oleszczuk i Fabian Barański. Zawody dla młodzików rozgrywane są na krótszym dystansie, 1500 m.

Wśród młodzieżowców tytuł wicemistrzyń Polski zdobyła dwójka bez sterniczki WTW: Daria Kruszyńska, Paulina Sumińska. Tuż za podium w konkurencji jedynek kobiet uplasowała się Aleksandra Budzyńska. W finale dwójek bez sterniczki startowały jeszcze Alicja Modrzejewska i Joanna Glapińska, kończąc bieg finałowy na piątym miejscu. W klasyfikacji klubowej zawodniczki WTW Włocławek z 51 punktami zajęły bardzo wysokie, piąte miejsce.