Sekcja Nordic Walking w WTW

Podstawową działalnością Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, klubu z prawie 130-letnią tradycją, jest prowadzenie zajęć z wioślarstwa poprzez realizację treningów oraz udział w zawodach sportowych. WTW dostrzega jednakże konieczność zmobilizowania do aktywności fizycznej i dbania o swoje zdrowie, także osoby w starszym wieku, które nie uprawiają żadnej dyscypliny sportowej wyczynowo. W związku z tym w maju 2014 r. zarząd WTW powołał do działalności sekcję Nordic Walking.

 

Nordic walking jest najbardziej bezpieczną formą aktywności fizycznej, zalecaną przez lekarzy na całym świecie. Należy także powiedzieć, że dyscyplina ta zaczyna być uprawiana także przez sportowców różnych dyscyplin, celem osiągnięcia lepszych wyników wydolnościowych organizmu. Najlepszym przykładem jest nasza wspaniała olimpijka i mistrzyni Justyna Kowalczyk, która stwierdziła, że nordic walking daje jej bardzo dobre przysposobienie swojego organizmu do wysiłku, który jest niezbędny na trasach narciarskich.

Naszych druhów wioślarskich zainteresuje także fakt, że jeden z najlepszych wioślarzy w okresie ostatnich lat, szlakowy czwórki podwójnej, Mistrz Olimpijski z Pekinu Adam Korol jest patronem oraz uczestnikiem Marszu Nordica w corocznym Pucharze Polski. 

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w zajęciach sekcji Nordic Walking prosimy o kontakt z Kazimierzem Sikorskim, licencjonowanym instruktorem Polskiej Federacji Nordic Walking, pod numerem telefonu +48 501 161 440 lub w każdą środę o godzinie 18:00 na Przystani Wioślarskiej – Hangar nr 3.

 

Zawodnicy sekcji Nordic Walking wraz z instruktorem podczas treningu.

 

 

Dodatkowe informacje